Özata Tersanecilik San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından inşa edilen ve bin yolcu kapasitesi ile bugüne kadar denize indirilen ‘en büyük yolcu teknesi’ünvanına sahip “Erdoğan Yazıcı” 4 Ağustos 2012’de Eskihisar Yalova’daki Özata tersanesinde düzenlenen bir törenle denize indirildi.

Törene, Dentur Avrasya, Mavi Marmara ve Turyol yöneticileri ve üyeleri, Özata Tersanesi’nin sahibi Özdemir Ataseven, oğulları Hulusi Ataseven ve Gökhan Ataseven ile denizcilik sektörünün önde gelen temsilcileri katıldı. Törende geminin inşasında emeği bulunan işçi ve mühendisler de hazır bulundu. Erdoğan Yazıcı yolcu teknesi inmeden önce Kur’anı Kerim okundu ve dua edildi. Ardından tekne denize indirildi.

Dentur Avrasya Grup’a bağlı olarak faaliyet gösterecek olan “Erdoğan Yazıcı” yolcu teknesi, 20 gün sonra çalışmaya başlayacak. Tekne, ağırlıklı olarak İstanbul Boğazı içinde turizm hizmetleri kapsamında rehber/tercüman servisli Boğaz gezileri, günlük tarifeli geziler, düğün, davet vb. özel organizasyonlar ile Marmara ve çevresi özel geziler için kiralanabilecek.
Dentur Avrasya Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şişman, bu sezonun tamamlanma aşamasında olduğu için teknenin önümüzdeki dönem daha randımanlı çalışacağını söyledi. Şişman, yolcu teknesinin şirketler veya şahıslar tarafından özel olarak kiralanabileceğini kaydetti.

 

Özata Shipyard Repair

News from our company