Kenya Ulaştırma Bakanlığı´na bağlı Kenya Yolcu Servisi için Yalova Özata Tersanesi´nde inşa edilecek iki adet arabalı vapurun ilk kaynağı törenle yapıldı.

Kenya Ulaştırma Bakanlığı´na bağlı Kenya Yolcu Servisi (Kenya Ferry Services) için Yalova Özata Tersanesi´nde inşa edilecek iki adet arabalı vapurun ilk kaynağı yapıldı.

Özata Tersanesi´nde inşa edilecek arabalı vapurlar, 85 metre boyunda, 18 metre genişliğinde ve 60 araç taşıma kapasitesine sahip olacak ve Viktorya Gölü´ne kıyısı olan Kenya, Tanzanya ve Uganda arasında yolcu ve araç taşımacılığı yapacak.

Kenya Ferry Services için inşa edilecek olan arabalı vapurların ilk kaynak töreninde konuşan Özata Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Ataseven, yeni inşa edilecek arabalı vapurların araç taşıma yanında, yolcu taşıma özelliğine de sahip olacak şekilde dizayn edildiğini kaydetti.

Arabalı vapurların kızağa omurga konuluşu törenine, Kenya Ulaştırma Bakanlığı Sekreteri, Kenya´nın Ankara Büyükelçisi ve Özata Tersanesi yetkilileri katıldı.

Özata Shipyard Repair

News from our company