Havuzlama ve Yüzer Durumda Tamir Hizmetleri

Özata Tersanesi olarak, birinci sınıf performans ve profesyonel bir yaklaşım sunarak havuzlama ve yüzer durumda tamir hizmetlerini yeni boyutlara taşıyoruz. Esneklik, şeffaflık, adil fiyatlandırma ve güvenilir teslimat süreleri taahhüdüyle çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz. Amacımız denizcilik sektöründe kalite ve müşteri memnuniyeti standartlarını yükseltmek şeklindedir. Bu bakımdan beklentilerin ötesine geçen, birinci sınıf hizmet veren tersanemizi deneyimleyebilirsiniz.

 

Raspa ve Boyama

Onarım dönemlerinde tekne bakım hizmetlerine yönelik artan talebe yanıt olarak Özata Tersanesi olarak, gemi sahiplerine sürdürülebilir çözümler ve yüksek verimlilik sunma konusunda üst sıralarda yer alıyoruz. Güvenilir tedarikçilerle yakın işbirliğine öncelik vererek yüzey hazırlığı ve işleme işlemleri için kusursuz sayılabilecek hızlı bir süreç sağlıyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz bu çözümler bizi diğer firmalardan ayırırken gemi sahiplerinin en iyi sonuçları elde etmesine ve gemi ömrünün uzamasına olanak tanıyor. Bu açıdan her türlü raspa, boyama ve yüzey uygulamasında en iyi uygulamaları sunan tersanemiz sizin için doğru adres.

Sac, Teçhiz ve Boru Yenilemeleri

Özata tersanesi olarak, sac, teçhiz ve boru yenileme işerinde maksimum kapasiteye ulaşmayı hedefleyen yüksek vasıflı boru teknisyenleri ve sertifikalı kaynakçılar ile yaptığımız iş birliğinden gurur duymaktayız. Ekibimiz, her projede üstün kalite ve dayanıklılık sağlayarak uluslararası standartlara bağlı kalmaya kendini adamıştır. Uzmanlığını detaylara gösterilen yüksek dikkatle birleştiren tersanemiz, tüm prosedürlerin en iyi şekilde uygulandığından emin olarak hareket etmektedir. Birçok büyük gemi firmasının yüksek tonajda sac yenilemesi için bu bölgede tercih ettiği tek adres olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

 

Pervane, Şaft ve Dümen Sistemleri

Özata Tersanesi olarak, gemi sevk ve tahrik sistemleri alanında, geniş bilgi birikimini paylaşmaya ve çeşitli süreçlerde müşterilerimize hızlı, benzersiz çözümler sunmaya en büyük önceliği vermekteyiz. Tahrik sistemlerinin gemiden gemiye değişkenlik gösterdiğinin bilincinde olan Özata’daki profesyonel ekibimiz, bu sistemler üzerinde kapsamlı bir şekilde çalışmaktadır. Özellikle farklı ve karmaşık durumlarda müşterilerimizin özel gereksinimlerini ve beklentilerini karşılamaya kararlı olarak çıktığımız bu yolda emin adımlarla yürümekteyiz.

 

Makine Bakımları

Bir geminin ana makine ve yardımcı makineleri, yaşam döngüsünde çok önemli bir rol oynamaktadır. Beklenmedik arızaların meydana gelmesi, gemi operasyonlarında kesintilere yol açarak sevk sisteminin sürdürülebilirliğini olumsuz yönde etkilediğinden hem gemiler hem de mürettebat için kritik bir husus haline gelmektedir. Özata Tersanesi olarak bu konunun önemini anlıyor ve bu nedenle deneyimli teknisyen ve mühendislerle iş birliği yapıyoruz.

Özata’daki ekibimiz proaktif önlemler uygulayarak her türlü beklenmedik durumu önlemeye kendini adamıştır. Bakım esnasındaki doğru ve başarılı performansımız ile makine ekipmanlarının ömrünü en üst düzeye çıkarmaya çalışıyoruz. Önleyici bakıma önem vererek geminin beklenmedik durumlara maruz kalmasının önüne geçmeyi hedefliyoruz. Böylelikle müşterilerimizi arızalardan dolayı çıkan zararlara ve gün kayıplarına karşı koruyoruz.

 

 

Güverte ve Güvenlik İşleri

Alabora, çarpışmalar ve diğer acil durumlar sırasında hayatta kalma ve kayıpların azaltılması, büyük ölçüde gemideki can güvenliği araçlarına (LSA) ve Yangınla Mücadele Ekipmanlarına (FFE) bağlıdır. Ekipmanın bu kritik parçalarındaki herhangi bir arıza, ciddi sonuçlar doğurabilir ve bu durumlardan dolayı can kayıplarına gidebilecek tehlikelerle karşılaşılabilir. Bu güvenlik ekipmanlarının bakım ve onarım çalışmalarının büyük öneminin bilincinde olan Özata Tersanesi olarak, LSA ve FFE ekipmanlarının yönetmelik ve kurallara uygun bir şekilde periyodik bakımlarını gerçekleştirmekteyiz.

Özata Tersanesi olarak can kurtarma ve yangınla mücadele ekipmanlarının işlevselliğini ve güvenilirliğini ön planda tutuyor, her zaman en iyi durumda olmalarını sağlıyoruz. Periyodik bakım taahhüdümüz, bu temel sistemlerin en çok ihtiyaç duyulduğunda etkili bir şekilde çalışmasını garanti etmeyi amaçlamaktadır. Geminizin güvenliğini ve her duruma hazır olmasını artırmaya yönelik uluslararası kurallara uygun hizmetler için Özata Tersanesi’ni gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

 

Ambar Kapağı Onarımları

Ambar kapaklarından sızıntı, dökme yük gemilerinde kargo kayıplarının en yaygın nedenlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Özata Tersanesi olarak bu konuyu ele almanın kritik öneminin farkında olup ambar kapaklarının onarımı ve bakımı konusunda uzmanlaşmış nitelikli ve yetkin bir iş gücüne sahip olduğumuzu belirtmek isteriz. Yetenekli ekibimiz, bu tip tamir işlerinde müşteri isteklerini dikkatle ve verimli bir şekilde karşılamaya odaklanmaktadır.

Yaptığımız kapsamlı onarım ve bakım çalışmalarıyla bu tür riskleri azaltmaya çalışıyoruz. Yüksek kaliteli hizmet vermeye odaklanan yapımız müşterilerimizin ambar kapağı sorunlarından kaynaklanan kargo kayıplarını önlemek için güvenilir ve etkili çözümler üretmemizi beraberinde getirmektedir. Bu bakımdan yükün bütünlüğünü ve siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutan profesyonel hizmetler için Özata Tersanesi’ne güvenebilirsiniz.

 

Elektrik, Otomasyon ve Navigasyon Ekipmanları

Özata Tersanesi olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için bakım, test ve kalibrasyon hizmetleri sunmaktayız. Geminizin kusursuz çalışmasını sağlamak amacıyla elektrik, otomasyon ve navigasyon ekipmanları konusunda uzman ekiplerimizle müşterilerimizin yanında bulunuyoruz. Özata’daki elektrik teknisyenlerimiz ve mühendislerimiz, sensörler, transdüserler, limit anahtarları ve diğer çeşitli elektrik elemanlarındaki arızaları tespit etme ve giderme konusunda geniş bilgi ve uzmanlığa sahiptir.

Ekibimiz, buna ek olarak kablo döşeme, pano uygulamaları ve motor bakımı gibi rutin görevleri yerine getirme konusunda da uzmandır. Geminizin elektrik sistemlerinin sorunsuz çalışmasına katkıda bulunarak güvenilir ve verimli elektrik hizmetleri sunmaya kendimizi adadığımızı bilmenizi isteriz.

 

Yükseltme (Refit, Retrofit ve Dönüşüm)

Özata Tersanesi, onarım ve bakım alanındaki uzmanlığının ötesinde, çeşitli ticari gemilere sunduğu dönüşüm hizmetleriyle de büyük bir itibar kazanmıştır. Odak noktamız, gemilerin yaşam döngüsünü uzatmak veya yenilikçi çözümlerle yeni gereksinimleri karşılamaktır. Etkileyici bir havuzlama kapasitesine ve yüksek vasıflı mühendislerden oluşan dinamik bir yönetim ekibinin desteğine sahip olan Özata, kişiye özel, son teknoloji çözümler önermek için iyi bir donanıma sahiptir.
Mükemmeliyete olan bağlılığımız, dönüşüm, refit ve retrofit ile ilgili imza projelerinin sürekli olarak teslim edilmesinde açıkça görülmektedir. Özata Tersanesi, gemileri gelişen endüstri standartlarına ve müşteri ihtiyaçlarına uyarlayarak verimli ve uyumlu kalmalarını sağlama becerisiyle öne çıkmaktadır. Beklentileri karşılamakla kalmayıp aşan, denizcilik çözümlerinin sınırlarını zorlamaya olan bağlılığımızı sergileyen dönüştürücü dönüşüm hizmetleri için Özata Tersanesi’ne güvenin.